Arduino programowanie

0
554
Arduino programowanie

Arduino jest to platforma programistyczna wydana w 2005 roku we Włoszech. Oparta jest o projekt open hardware i przeznaczona jest dla mikrokontrolerów, montowanych w pojedynczym obwodzie drukowanym. Układ ten posiada wbudowaną obsługę wejść/wyjść oraz ustandaryzowany język programowania. Język programowania oparty jest o znany na całym świecie język C/C++, dzięki czemu jest prosty do nauki i implementacji. Cały projekt ma na celu danie możliwości przygotowania dostępnych w łatwy sposób, tanich kontrolerów, które będą łatwe w użyciu przez hobbystów. Może być również wykorzystywane przez osoby, które nie maja dostępu do zaawansowanych drogich kontrolerów.

Zasadniczo zestaw składa się z modułów głównych i modułów rozszerzeń

Arduino programowanieProjekt sprzętu i oprogramowania występuje w licencji copyleft, co znaczy że platforma jest ogólnodostępna, ale nie można po ulepszeniu zastrzec sobie praw autorskich do ulepszeń. Część programistów wyraziła jednak chęć aby nazwa Arduino była używana tylko do oficjalnych produktów. W związku z tym dostępne jest wiele klonów modułów głównych. Do najpopularniejszych można zaliczyć: Freeduino SB, Freeduino MaxSerial, Freeduino Through-Hole, Illuminato, Metaboard, MMduinoUNO, Seeeduino, eJackino, Wiseduino, SunDuino. Istnieją również klony zgodne z programem, ale różniące się wyglądem płytki. Nie są one kompatybilne z shieldami, ponieważ posiadają różne złącza zasilania i wejścia/wyjścia. Do najpopularniejszych można zaliczyć: Oak Micros om328p, Boarduino, Bare Bones Board, Really Bare Bones Board, iDuino, Sanguino, LEDuino, Stickduino, Roboduino, Wireless Widget, Crowduino.

Jeśli interesuje nas arduino programowanie warto zakupić zestaw startowy w jednym ze sklepów z elektroniką

Daje to możliwość poznania podstaw, oraz wyposaży nas w niezbędny sprzęt do wykonania prostych projektów. Po poznaniu podstaw zdecydujemy w jaki sposób chcemy rozbudować nasz zestaw i jakie moduły rozszerzeń dokupić. Dzięki temu początkowe koszty będą niższe, a nasz zestaw do nauki programowania arduino będzie posiadał tylko te elementy których potrzebujemy na początku. Osoba, która nie zna platformy nie zawsze wie jakie elementy kupić, natomiast sprzedawcy w specjalnych zestawach zapewnią wszystkie wymagane elementy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here